Багатьом жінкам діагноз “фіброміома матки” знайомий не лише з чуток. Згідно з даними медичної статистики, фіброміома матки виникає у кожної третьої жінки, старшої 35 років, тому це захворювання найчастіше зустрічається у жінок саме у дітородному періоді.

ЩО Ж ТАКЕ ФІБРОМІОМА МАТКИ? На це питання дає відповідь лікар гінеколог медичного центру "Оксфорд Медікал Рівне" Лілія Іванюк:

лікар гінеколог

 

  • Фіброміома матки — доброякісна пухлина, яка розвивається з м’язової чи сполучної тканини. Вважається, що її розвиток спричинюють порушення у виробленні жіночих статевих гормонів — естрогенів. Це припущення підтверджує той факт, що фіброміома матки часто виникає під час або відразу після вагітності, тобто у період активної гормональної перебудови організму жінки. Фіброміома матки характеризується повільним, але безперервним ростом, що призводить до поступового збільшення розмірів матки й виникнення несприятливих симптомів.

  • НА ЩО НАСАМПЕРЕД СКАРЖАТЬСЯ ЖІНКИ З ФІБРОМІОМОЮ МАТКИ?

Найчастіше першим симптомом фіброміоми матки є маткова кровотеча. Жінки помічають, що місячні у них тривають довше, ніж зазвичай, а кількість виділень збільшується. Іноді така рясна кровотеча може призвести навіть до недокрів’я. Іншою важливою ознакою цієї хвороби є біль у ділянці попереку і таза. Він зумовлений тиском збільшеної матки на прилеглі органи й тканини. Іноді жінка відзначає, що у неї почастішали позиви до сечовипускання. Це зумовлено тим, що великих розмірів матка тисне на сечовий міхур і не дає йому можливості наповнитися до кінця. Досить великі фіброміоми можуть тиснути й на пряму кишку, спричинюючи закрепи. Вчасно поставити діагноз фіброміоми матки у наш час не є проблемою. Стовідсотково точним, недорогим та безболісним методом вважається ультразвукове дослідження органів малого таза. Ультразвук здатний розпізнати у матці фіброматозний вузол розмірами близько 1—2 см. Медичний центр «Оксфорд Медікал Рівне» має якісне діагностичне обладнання — універсальний багатофункціональний прилад «PHILIPS CLEAR VUE 350» експертного класу. Завдяки цьому ми маємо можливість зробити точну та якісну діагностику.

  • ЯКЩО ДІАГНОЗ ВЖЕ ВСТАНОВЛЕНО.

Якщо вам поставили діагноз фіброміома матки, необхідно у першу чергу проконсультуватися та стати на облік до гінеколога. Хвороба ця вимагає насамперед постійного спостереження. Два — три рази на рік слід проходити ультразвукове обстеження для того, щоб переконатися, чи змінилися розміри пухлини. Лікарі зазвичай порівнюють збільшення розмірів матки за рахунок росту фіброміоми з розмірами матки під час вагітності. Тому часто на запитання «Яка у мене фіброміома?», можна почути у відповідь — «5, 7, 10 чи 14 тижнів». Тобто розміри вашої матки з фіброміомою відповідають розмірам матки на визначеному тижні вагітності. Якщо розміри матки перевищили 10-тижневий бар’єр, постає питання про хірургічне лікування фіброміоми.

  • ЯКІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ФІБРОМІОМИ МАТКИ ІСНУЮТЬ?

Гормональна терапія. Відзначається значне зменшення розмірів фіброміоми у разі вживання гормонів — прогестерону та гонадотропіну. Однак гормональна терапія буде ефективною, якщо розміри фіброміоми менші 9 тижнів. Також приміняють хірургічне лікування-гістероектомію! Та на сьогоднішній день є більш сучасні методи - це консервативна міомектомія, тобто видалення ізольовано самого вузла зі збереженням органа,та новітняметодика хірургічного лікування-ендоваскулярна окллюзія маткових артерій! Та який метод обрати, можна визначити лише після проведеної діагностики та з урахуванням особливостей організму кожної жінки.

Ото ж, боятись такого діагнозу не слід, і якщо ви завчасно звернетесь по допомогу, ми допоможем вам в лікуванні цієї хвороби. Звертайтеся в наш медцентр «Оксфорд Медікал Рівне», ми працюємо без вихідних.

Телефони для запису на прийом

0362 40-40-50, 067 840-40-50.

Ліц. АЕ №638036 МОЗУ від 05.01.2015р